Instalacja techniczna basenu może być wykonana w sposób prosty z przeznaczeniem do obsługi ręcznej przez użytkownika lub też częściowo a nawet całkowicie zautomatyzowana. Człowiek może być zastępowany przez różnego rodzaju urządzenia techniczne, których działanie pozwala na bezobsługową pracę instalacji basenowej. Czyszczenie (płukanie) filtra piaskowego, kontrola i dozowanie środków chemicznych do uzdatniania wody, programowanie i kontrola czasu pracy instalacji i temperatury wody basenowej, uzupełnianie wody w basenie oraz kilka innych może być wykonywane przez urządzenia techniki basenowej.

Warto zastanowić się nad ich zastosowaniem, ponieważ dzięki nim można uniknąć błędów eksploatacyjnych i niemalże w 100% przerzucić na nie wszelkie aspekty związane z obsługą instalacji basenowej. Warto również wiedzieć, że elementy automatyzacji pracy instalacji basenowej można zamontować w czasie późniejszym bez konieczności ich stosowania w momencie budowy i wykonywania instalacji technicznej basenu.
Atrakcje basenowe Automatyka pracy instalacji Elementy przyłączeniowe Folie basenowe Odkurzacze basenowe Ogrzewanie Przykrycia lustra wody Zestawy filtracyjne