Każdy basen wymaga opieki i dbałości o czystość. Zapewnia to higieniczne  i bezpieczne warunki dla użytkowników zachowując jednocześnie wysoką estetykę basenu. Do usuwania zalegających przede wszystkim na dnie basenu nieczystości służą różnego rodzaju odkurzacze basenowe. Podstawowym rozwiązaniem są odkurzacze ręczne najczęściej podłączane do instalacji filtracyjnej, których obsługa wymaga nieco czasu i zaangażowania sił. Ale to co najprostsze wcale nie jest w tym przypadku najgorsze, ponieważ odkurzacz ręczny jest rozwiązaniem tanim i skutecznym a możliwość przyłączenia różnego rodzaju gadżetów dodatkowych do jednej tyczki telekopowej jest bardzo uniwersalnym sposobem czyszczenia.

Jeżeli natomiast odkurzacz ręczny utrudnia Państwu obsługę eksploatacyjną basenu można zdecydować się na zakup robota czyszczącego. Jest to urządzenie w wielu wariantach modeli i możliwości konfiguracyjnych. Zasadą nadrzędną ich działania jest usuwanie zanieczyszczeń z jednoczesnym dodatkowym filtrowaniem wody. Odkurzacz dzięki systemowy jezdnemu samodzielnie przemieszcza się po dnie basenu i wchodzi także na ściany odkurzając Państwa basen w maksymalnie dokładny sposób. Roboty czyszczące posiadają także w kilku modelach możliwość sterowania ręcznego przy użyciu pilota co pozwoli na dotarcie odkurzaczowi w najdalsze i najbardziej niedostępne zakamarki basenu. 
Atrakcje basenowe Automatyka pracy instalacji Elementy przyłączeniowe Folie basenowe Odkurzacze basenowe Ogrzewanie Przykrycia lustra wody Zestawy filtracyjne