Na pytanie tak zadane odpowiedź wydaje się oczywista. Naturalnie: TAK, ale dlaczego? Dlaczego wydawać tak znaczne kwoty na zadaszenie? Czy basen może obejść się bez takiej konstrukcji?

Kilka słów w skrócie czym są zadaszenia. Teleskopowe zadaszenie basenu jest konstrukcją segmentową wykonaną z aluminium z wypełnieniem poliwęglanem komorowym lub litym. Aluminiowe profile konstrukcyjne nadają całej konstrukcji zadaszenia lekkości, a zarazem wytrzymałości. Segmenty zadaszenia o zróżnicowanej wysokości składają się jeden pod drugi, a poruszają się na aluminiowych torowiskach. Zwykle takie torowisko jest wydłużone względem basenu, aby móc przesunąć całą konstrukcję poza jego obręb. Segmenty dobrego jakościowo i prawidłowo zamontowanego zadaszenia poruszają się lekko i ich przesunięcie nie stanowi żadnego problemu. Kształt poszczególnych modeli zadaszeń jest też zróżnicowany, przy czym możemy generalnie podzielić zadaszenia na niskie, wysokie oraz o kształcie łączonym (jeden segment wysoki a pozostałe niższe).

Każdy basen ogrodowy może oczywiście funkcjonować bez teleskopowego zadaszenia, ale zwróćmy uwagę, że sezon kąpielowy na odkrytym basenie ograniczony jest przez aurę. Ostatnimi laty pogoda w Polsce dopisuje, ale miejmy w pamięci również te gorsze lata. W słotne i wietrzne dni zadaszenia stają się nieocenione i pozwalają swobodnie i bezpiecznie (przy odpowiedniej konstrukcji) korzystać z kąpieli niezależnie od pogody. Wydłużymy dzięki zadaszeniu sezon kąpielowy, to po pierwsze.

Po drugie zadaszenia oszczędzają Państwa pieniądze. Redukują straty ciepła oraz dzięki właściwościom poliwęglanu również akumulują ciepło przez co znacznie obniżają koszty eksploatacji basenu. Zadaszenia też w bardzo skuteczny sposób przyczyniają się do łatwiejszego utrzymania czystości basenu.

Zadaszenia stanowią też doskonałe zabezpieczenie basenu przed małymi dziećmi oraz zwierzętami domowymi.

Jednym słowem warto zainwestować w zakup zadaszenia lub chociażby przygotować otoczenie basenu dla montażu takiej konstrukcji w przyszłości.